Tanulmányi versenyek 2017/2018

 

Természetismeret 

Bolyai Természettudományi Verseny Országos döntőjében iskolánk 8.évfolyamos csapata I.helyezést ért el.

 

Csapat neve: Természetesen mesterséges

 

Csapat tagjai:

Bagu Bálint 8.b

Kapás Eszter 8.a

Kovács Bence 8.c

Urbanovszky Bence 8.c

 

Felkészítő tanár: Sárosi Judit

 

Bólyai Természettudományi Verseny körzeti fordulóján csapatunk II. helyezett lett.


Csapattagok: Bogár Enikő, Csombordi-Tóth Máté, Seres Zénó


Felkészítő tanár: Egresi Ildikó

Bolyai Természetismereti Csapatverseny Területi forduló:

 

 

 

5.évfolyam:

Csapat neve: Természetesen nyerünk- III. helyezés

 

Kánvási Emil

Kónya Krisztián

Rubecz Bálint

Tóth Ákos

 

Felkészítő tanár: Sárosi Judit

7. évfolyam:

1. csapat neve: Győztünk 3:0- III. helyezés

 

Hunyor Dániel

Ihring Szabolcs

Kristóf Bálint

 

Felkészítő tanár: Sárosi Judit

2. csapat neve: Sejtelmes Sejtek- IV. helyezés

 

Szűcs Lili

Szőlősi Szonja

Nguyen Le Quynh Mai

Sopronyi Benedek

 

Felkészítő tanár: Sárosi Judit

8. évfolyam:

1. csapat neve: Természetesen mesterséges- I. helyezés

 

Kapás Eszter

Bagu Bálint

Kovács Bence

Sárai- Szabó Donát

 

Felkészítő tanár: Sárosi Judit

2. csapat neve: Körözött Zsömlék- V. helyezés

 

Bárdi Fruzsina

Balog Kristóf

Szabó Dániel

Urbanovszky Bence

 

Felkészítő tanár: Sárosi Judit

Biológia 

A Herman Ottó Kerületi Biológia Verseny eredményei:

 

7. évfolyamon Szabó Anna II. helyezést ért el.

8. évfolyamon Urbanovszky Bence I, és Kovács Bence pedig III. helyezett lett.

 

Felkészítő tanár: Sárosi Judit

Földrajz 

A Kerületi Teleki Pál Földrajz versenyen Kovács Bence (8.c) harmadik, Lengyel Balázs (8.a) pedig negyedik helyezést ért el.

Felkészítő tanár Szénási Erika

Matematika 
Simon Péter 5.b osztályos tanulónk
a kerületi Stafétacsi játékos matematika versenyen III. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Szabó Ágnes
Az idei Bolyai Matematika Csapatverseny díjazott csapatai

A harmadikosok „Lángoló sasok” csapata a körzeti fordulóban 2. helyen végeztek, az országos döntőben a 10. helyet szerezték meg.
A csapat tagjai: Lóki Szabolcs, Nagy Márton, Túri-Kiss Zsombor, Varga Iván
Felkészítő tanáruk: Hoffmann Zsuzsanna

A 4. osztályos „Villámok” csapat a körzeti fordulóban 4. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Báling Eszter, Barczi Emma, György Anna, Hoang Dinh Manh Cuong
Felkészítő tanáruk: Bende Ildikó

 

A 4. osztályos „Black Tigers” csapat a körzeti fordulót megnyerte, az országos döntőben pedig 13. helyezést értek el.
A csapat tagjai: Bauer Dénes, Dergács Marcell Kristóf, Rusznák Bendegúz, Szulyák Ábel
Felkészítő tanáruk: Bende Ildikó
A 5. osztályos „Cowgirls” csapat a körzeti fordulóban 5. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Borszukovszky Hanna, Ihring Orsolya, Monostori Janka, Pápay Laura
Felkészítő tanáruk: Szabó Ágnes
A 5. osztályos „Sütőtök 2.0” csapat a körzeti fordulóban 3. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Farkas Botond, Simon Benedek, Szilágyi Kolos, Urbanovszy Viktor
Felkészítő tanáruk: Szabó Ágnes
 
 A 6. osztályos „Hát én felmondok”csapat a körzeti fordulóban 4. helyezést ért el.
A csapat tagjai:Bancsi Dániel, László Marcell, Móczár Benedek, Pintér Róbert
Felkészítő tanáruk: Szabó Ágnes
A 7. osztályos „VCSCS” csapat a körzeti fordulóban 3. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Dudich Alexa, Fröhlich Kata, Nguyen Le Quinh Mai, Szőllősi Szonja
Felkészítő tanáruk: Szabó Ágnes, Stekler Éva

A 7. osztályos „Győztünk” csapat a körzeti fordulóban 4. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Hunyor Dániel, Ihring Szabolcs, Kristóf Bálint, Puska Norbert
Felkészítő tanáruk: Stekler Éva

 

A 7. osztályos „Jöttünk, láttunk, győztünk” csapat a körzeti fordulóban 5. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Borsi Anna, Czangár Zita Pálma, Dénes Zsófia, Neszmélyi Zsuzsanna
Felkészítő tanáruk: Stekler Éva
  

A körzeti fordulót megnyerő nyolcadikos csapat, nevük: „Hát, ezt nem tudom elolvasni!”, az országos döntőben 16. helyezést értek el.
A csapat tagjai: Bagu Bálint, Csíkos Bence, Felső Dávid László, Török Péter
Felkészítő tanáruk: Medveczky Mária, Stekler Éva

Hermanos tanári csapatunk országos 11. helyezést ért el
A csapat tagjai: Dombovári Katalin, Kisné Gyenis Anikó, Patty Judit

  
Magyar 

Feith Izabella 4.c osztályos tanulónk
a kerületi Szépolvasó versenyen III. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Muzsayné Molnár Edit

Jaczkó Janka, Rubint Ágnes, Székeli Borbála, Nguyen Bao Han 6.c osztályos tanulóink
a területi Bolyai magyar csapatversenyen III. helyezést értek el.
Felkészítő tanár: Pap Zsuzsanna

Mohácsi Abigél 7.c Szabó Anna Júlia 7.b Szigeti Csenge 7.c Szűcs Lili Janka 7.c osztályos tanulók a Bolyai Anyanyelvi csapatversenyen IV. helyezést értek el.

Felkészítő tanár:Dombovári Katalin

 A Kerületi versmondó verseny 1-2. évfolyamán 

Hauber Levente 2.c osztályos tanulónk különdíjas lett.

Felkészítő tanító: Saska Gyöngyi

A kerületi Simonyi Zsigmond helyesírási versenyen Borszukovszki Hanna 5.c osztályos tanulónk 3.helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár: Prácserné Kóbor Erika

A Kazinczy Szép Magyar Beszéd kerületi versenyen Erdős Anna 6.b osztályos tanulónk 3.helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár: Prácserné Kóbor Erika

Teleki Áron 8.c osztályos tanulónk a Kazinczy "Szép Magyar Beszéd" kerületi versenyen 2. helyezést ért el, valamint a Széchenyi István Általános Iskola vers-és prózamondó versenyén különdíjban részesült.

 

A Kerületi versmondó versenyen 2. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár: Weil Ákos

Angol 

Nyolcadikos csapatunk harmadik helyezést ért el a kerületi angol nyelvi országismereti versenyen.

A csapat tagjai:

Bagu Bálint (8.b), Felső Dávid (8.b) és Török Péter (8.b).

Felkészítő tanár: Guba Rita

A zuglói angol nyelvi vers-, és prózamondó versenyen első helyezést ért el Lóki Szabolcs, 3.d osztályos tanuló.

Felkészítő tanár: Várnai Gabriella

Teleki Áron 8. c osztályos tanulónk a Kerületi angol vers- és prózamondó versenyen 1. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár: Várnai Gabriella

Kémia 

 

 

A Hevesy György kárpát-medencei Kémia Verseny kerületi fordulójában

 

7.évfolyamon:

 

1.helyezett: Szabó Anna 7.b

2.helyezett: Kovács Luca 7.b

 

8.évfolyamon:

 

1.helyezett: Bagu Bálint 8.b

2.helyezett: Kapás Eszter 8.a

 

Mind a négyen továbbjutottak a budapesti fordulóba.

 

Felkészítő tanár: Zsarkóné Visnyovszky Gabriella

 

 

 

 

 

A Hevesy György kárpát-medencei kémia Verseny megyei fordulójában,amelyben a 6 osztályos gimnáziumok és az általános iskolák együtt versenyeztek


Bagu Bálint 8.b osztályos tanulónk
az előkelő 5. helyezést érte el és ezzel az eredménnyel iskolánkat képviseli majd a döntőben.


Kapás Eszter 8.a osztályos tanulónk
a mezőny első harmadában, 


Szabó Anna és Kovács Luca 7.b osztályos tanulóink 
a közép mezőnyben végeztek.

 

Felkészítő tanár : Zsarkóné Visnyovszky Gabriella

 

 

 

 

 

Rajz
 
Kerületi rajzversenyen
Sütő Alexandra 8.b osztályos tanulónk
első helyezést ért el.
 
Felkészítő tanár: Szénási Erika