TANULMÁNYI VERSENYEK 2018/19

 

  
Angol 

 

 

Angol Kerületi Verseny eredményei:

 

7. évfolyam

I. helyezés - Novotny Levente (7.a)

 

Felkészítő tanár:

Csőszné Tamás Mónika

 

 

8. évfolyam

I. helyezés - Puska Norbert (8.a)

 

Felkészítő tanár:

Szőke Melinda

Magyar

 

A Kazinczy Szépolvasó Verseny kerületi fordulóján Lóki Szabolcs 4.d osztályos tanulónk  II. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár: Hoffmann Zsuzsanna

Kapás Laura 5.A osztályos tanuló a Móra szövegértési versenyen II. helyezést ért el.

Berec Anna 6.d osztályos tanuló  a   kerületi Móra Ferenc Szövegértési  Versenyen                    III. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár: Prácserné Kóbor Erika

Hauber Levente 3. c osztályos tanuló a kerületi versmondó versenyen I. helyezést ért el.

 

 

 

(tanítói: Saska Gyöngyi, Hárs Nóra)

 

 

 

Rák Olivér 6.b osztályos tanuló a kerületi vers-és prózamondó versenyen 5-6. évfolyam vers kategóriájában            III. helyezést ért el.

 

 

Felkészítő tanár:

Prácserné Kóbor Erika

 

 

Mantz Márton (5.c) osztályos tanuló a Széchenyi István Általános Iskola kerületi  vers- és prózamondó versenyén                     I. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár: 

Weil Ákos

Matematika 

 

 

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny Országos Döntőjén Túri-Kiss Zsombor (4.d)

III. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanárok:

 

Medveczky Mária,

Hoffmann Zsuzsanna,

Szántó Zsuzsanna

Kerületi Matematikaversenyen 

Czangár Pálma (8.a)

I.helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár:

Dr. Kissné Stekler Éva

 

 

Kerületi Matematikaversenyen 

Kristóf Bálint (8.a)

II.helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár:

Dr.Kissné Stekler Éva

Kerületi Matematikaversenyen

Demeter Tamara (8.b)

IV.helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár: Szabó Ágnes

 

 

Kerületi Matematikaversenyen 

Péger Laura (7.a)

I.helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár:

Szabó Ágnes

 

Kerületi Matematikaversenyen 

Nagy Boldizsár (7.c)

II.helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár: 

Szabó Ágnes

Kerületi Matematikaversenyen

Varga Péter (7.c)

III.helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár: Szabó Ágnes

Kerületi Mikulás Qpán I.helyzést értek el:

Péger Laura (7.a)

Czangár Pálma (8.a)

Monostori Janka (6.c)

Hunyor Dániel (8.a)

Farkas Botond (6.c)

Nagy Boldizsár (7.c)

 

Felkészítő tanárok:

Dr.Kissné Stekler Éva

Szabó Ágnes

Bolyai Matematika Csapatverseny körzeti fordulójában 

I.helyzést ért el a 

VIP-PI csapata.

Tagjai:

Csóti Péter 

Madách Márton

Péger Laura 

Varga Péter

Országos döntőbe jutottak, ahol 24.helyezést értek el.

 

Felkészítő tanár: Szabó Ágnes

 

 

 

Bolyai Matematika Csapatverseny körzeti fordulójában 

III.helyzést ért el a Sütőtök 3.0 csapata.

 

Tagjai:

Farkas Botond

Simon Benedek 

Szilágyi Kolos 

Urbanovszky Viktor

 

Felkészítő tanár: Szabó Ágnes

Bolyai Matematika Csapatverseny körzeti fordulójában III.helyezést ért el az Uborkák csapata.

Tagjai:

Borsi Anna

Czangár Pálma

Dénes Zsófia

Neszmélyi Zsuzsanna

 

Felkészítő tanárok:

Dr.Kissné Stekler Éva

Szabó Mariann

 

 

 

Bolyai Matematika Csapatverseny  körzeti fordulójában IV.helyezést ért el a Lángoló sasok2 csapata.

 

Tagjai: 

 

Lóki Szabolcs 

Nagy Márton

Túri-Kiss Zsombor 

Varga Iván

 

VI.helyezést ért el a Próbálkozó logikusok csapata

 

Tagjai:

 

Góczán Csenge

Krajcsovits Janka

Lucz Adél

Téglás Zsombor

 

Felkészítő tanáraik: 

 

Hoffmann Zsuzsanna, Szántó Zsuzsanna, Medveczky Mária

 

 

 

 

  

Bolyai Matematika Csapatversenyen körzeti fordulójában VI.helyezést ért el a We love matek csapata 

 

Tagjai:

Demeter Tamara

Laczkó Virág

Tehenes Márk

Zhu Hao Yu

 

Felkészítő tanár:

Szabó Ágnes

 

 

 

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny területi fordulóján iskolánk csapata          I. helyezést ért el.

Csapat tagjai:

Balogh Bence (2.c)

Hanich András Dániel (2.c)

Schulz Botond (2.b)

 

Felkészítő tanárok: Németh Gáborné, Tóth Sándor

 

 

 

 

Hanich András Dániel 2.c osztályos tanulónk a Zrínyi Ilona Matematikaverseny Területi fordulójában    I. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: 

Németh Gáborné

 

Schulz Botond 2.b  osztályos tanulónk a Zrínyi Ilona Matematikaverseny Területi fordulójában   III. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár: Tóth Sándor

 

 

 

Túri-Kiss Zsombor 4.d osztályos tanulónk a Zrínyi Ilona Matematikaverseny Területi fordulójában     I. helyezést ért el.

 

 

Felkészítő tanárok: Hoffmann Zsuzsanna, Szántó Zsuzsanna

Történelem 

"Mátyás emlékezete" kerületi komplex történelemverseny

I. helyezés

Kelényi Kata 7. A,  Babinszki Zsófia 7. A, Rubecz Bálint 6. A
 
Felkészítő tanár:
Pap Zsuzsanna,
Szita-Patty Judit
 
  
Rajz 
  

Tímár Anna 3. c osztályos tanuló a "Mi táborunk" rajzpályázaton a soltvadkerti táborról készült alkotásával különdíjat nyert el.

Felkészítő tanár:

Hárs Nóra

 

 

A Kerületi Rajzversenyen az          5-6. évfolyam kategóriájában  Monostori Janka (6.c)                          I.  helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár:

Szénási Erika

 

A Kerületi Rajzversenyen az 5-6. évfolyam kategóriájában      Rábai György (6.d)       I. helyezést ért el. 

 

Felkészítő tanár:

Szénási Erika

 

A Kerületi Rajzversenyen a 7-8. évfolyam kategóriájában Demeter Tamara (8.b)  3. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár:

Szénási Erika

 

 

A Kerületi Rajzversenyen a 7-8. évfolyam kategóriájában Kisantal Antónia (8.c)  I. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár:

Szénási Erika

Természetismeret 

 

Bolyai Természetismeret Csapatverseny Kelet-Pest régió végeredménye:

 

 

5. évfolyam

 

I. helyezést ért el a

Gabonapehely TEAM.

Csapattagok: Kelényi Maja, Dergács Marcell, Szulyák Ábel, Kocsis Janka

 

V. helyezést ért el az

Egy veder szeder csapat.

Csapattagok: Barczi Emma, Kapás Laura, Nyitrai Nóra

 

7. évfolyam

 

II. helyezést ért el a 

Zöld malacok csapat.

Csapattagok:Babinszki Zsófia Rita, Kelényi Kata, Prehoda Júlia

 

8. évfolyam

 

II. helyezést ért el az 

Ujjlenyomattípusok csapat.

Csapattagok:Szabó Anna, Fekete Anna, Kovács Luca

 

IV. helyezést ért el a 

Globglogalgalab csapat.

Csapattagok: Kristóf Bálint, Puska Norbert, Ihring Szabolcs, Hunyor Dániel

 

V. helyezést ért el a

Sejtelmes Sejtek csapat.

Csapattagok:Soproni Benedek, Szűcs Lili, Szőllősi Szonja, Nguyen Le Quynh - Mai

 

Felkészítő tanár: Sárosi Judit

 

Bolyai Természetismeret Csapatverseny Kelet-Pest régió végeredménye:

 

I. helyezést ért el a

Környezetimádó Csupasz Ürgék csapat.

 

Csapattagok: Seres Zénó, Sulyok Áron, Csombordi-Tóth Máté, Priskin Patrik

 

Felkészítő tanár: Egresi Ildikó

Bolyai Természetismeret Csapatverseny Kelet-Pest régió végeredménye:

 

V. helyezést ért el a 

Lángoló Elmék csapat.

 

Csapattagok: Radványi Vera, Kiss-Orosz Botond, Lipcsei Emma, Kazay Szilárd

 

Felkészítő tanár: Hoffmann Zsuzsanna

A Zuglói Herman Ottó Tudásközpont Általános Iskola csapata a tankerületi életviteli versenyen II.helyezést ért el.

 

A csapat tagjai:

 

Vas Bereniké

Babinszki Zsófia Rita

Kelényi Kata Polett

 

Felkészítő tanár: Kisné Gyenis Anikó

 

 

A Herman Ottó Kerületi Biológia Verseny eredményei:

 

7. évfolyamon Hradszky Barnabás    III. helyezést ért el.

 

8. évfolyamon Szabó Anna II.                             és Kovács Luca III. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár: Sárosi Judit

 

 

 

Országos Bolyai Természetismereti Versenyen II. helyezést ért el az 5.a osztály Gabonapehely Team csapata.

 

Csapattagok:

Kocsis Janka

Kelényi Maja

Szulyák Ábel

Dergács Marcell

 

Felkészítő tanár:

Sárosi Judit

 

 

 

 

Kaán Károly Természetismereti Verseny eredménye    5. évfolyamon:

 

I.helyezés-Barczi Emma

 

II. helyezés- Bauer Dénes

 

IV.helyezés- József Márton

 

Felkészítő tanár: Sárosi Judit

 

 

 

 

Kaán Károly Természetismereti Verseny eredménye    6. évfolyamon:

 

I.helyezés- Urbanovszky Viktor

 

II.helyezés- Kónya Krisztián

 

IV. helyezés- Bagu Máté

 

Felkészítő tanár: Sárosi Judit

 

 

 

Országos Elsősegélynyújtó Verseny Észak-Pest területi fordulóján iskolánk csapata

I. helyezést ért el.

 

A csapat tagjai:

Tóth Kiara
Kelényi Kata
Székeli Borbála
Sípos Róza
Nguyen Bao Hanna
 
Felkészítő tanár:
Sárosi Judit
 
 
 
 
Földrajz 

 

 

A Teleki Pál Földrajz verseny XIV. kerületi forduló eredményei:

 

7. évfolyamon Székeli Borbála (7.c)                 III. helyezést ért el.

 

8. évfolyamon Kristóf Bálint (8.a)                     III. helyezést ért el.

 

Felkészítő tanár: Szénási Erika

Kémia 

 

Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny kerületi fordulójában

I. helyezett:

Szabó Anna Júlia (8.b)

Hradszky Barna (7.b)

 

VII. helyezett:

Kovács Luca (8.b)

Novotny Levente (7.a)

 

Felkészítő tanár: Zsarkóné Visnyovszky Gabriella

 

 

A Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny megyei fordulójában, amelyben a 6 osztályos gimnáziumok versenyzői is részt vettek iskolánkat Hradszky Barna 7.b és Szabó Anna Júlia 8.b osztályos tanulók képviselték. Mindketten a közel 100 induló versenyzőből a mezőny első harmadában végeztek nagyon jó teljesítményükkel.

 

 

Ének 

 

 

 

 

Shan Jia You 5.c osztályos tanulónk az V. Papp Lajos Regionális Zongoraversenyen             II. helyezést ért el.